Masky na omladenie tváre: 8 tipov od kozmetológov

Zlá ekológia, nedostatok spánku, podvýživa, neustály stres nemajú najlepší vplyv na stav našej pokožky. S vekom podkožný tuk mizne, pokožka na tvári stráca vlhkosť, stáva sa matnou. Z tohto dôvodu sa objavujú mimické vrásky. Bohužiaľ, starnutie sa nedá zastaviť, ale dá sa spomaliť. K tomu pomôžu masky na omladenie tváre.

Aká je dobrá maska na omladenie tváre doma

Aby vaša pleť zostala mladá čo najdlhšie, prestaňte fajčiť, odstraňovať pehy a bieliť pokožku. Negatívne prispieva aj neustále priberanie a chudnutie. Keď idete von za slnečného dňa, naneste špeciálny ochranný prostriedok. Opaľujte sa opatrne. V dôsledku týchto manipulácií pokožka stráca vlhkosť, stáva sa suchou a ochabnutou.

avokádová maska ​​na omladenie

Omladenie tváre môžete urobiť doma, preto nie je potrebné navštevovať kozmetické salóny. Môžete napríklad robiť masáže proti starnutiu, ktoré osviežia pokožku, uvoľnia svaly, čo vedie k dobrým výsledkom.

Výhody procedúr proti starnutiu doma sú zrejmé:

  • Kroviny, peelingy a masky je možné pripraviť nezávisle;
  • Často sa pripravujú zo surovín, ktoré má v kuchyni každá gazdinka;
  • Peelingy a masky na omladenie tváre, pripravené doma, sú úplne prirodzené;
  • Neobsahujú konzervanty, stabilizátory a iné „áno", ktoré sú často plné kupovanej kozmetiky.

Ukazuje sa, že domáce masky na omladenie pokožky tváre sú efektívnejšie a umožňujú vám ušetriť veľa peňazí, ktoré by ste museli minúť v kozmetickom salóne. Pozor na zloženie kozmetiky, aj veľmi drahej: žiadna maska nebude obsahovať 100% prírodné zložky, preto si ju pripravte doma. Potom budete mať istotu, že dosiahnete požadovaný výsledok.

Musíte začať tým, že každý deň vypijete aspoň jeden a pol litra nesýtenej vody. Kúpte si balenú vodu, potom budete presne vedieť, koľko ste za deň vypili. Zelený čaj bez cukru môže nahradiť aj časť vody.

Je dôležité jesť dobre a vyvážene. Venujte pozornosť tomu, čo jete. Nezabudnite konzumovať karotén, vlákninu a vitamín A.

V každom prípade, ak sa rozhodnete urobiť omladenie doma, bez ľudových receptov sa nezaobídete.

Domáce masky na omladenie tváre: TOP 7 receptov na krásu

ázijská maska

Je neuveriteľné, že hlavnou zložkou ázijskej masky je ryža. Na druhej strane sa niet čomu čudovať, pretože tento produkt je hlavnou potravinou Ázijcov. Obsahuje veľa užitočných komponentov, takže ženy z východu vyzerajú veľmi dobre. Pozostáva z nasledujúcich prvkov:

  • Škrob, zmäkčujúci pokožku;
  • Cholín, ktorý zmierňuje podráždenie;
  • kremík, ktorý dodáva elasticitu;
  • Draslík, boj proti suchu;
  • Vitamíny PP a H osviežujú pleť a podporujú regeneráciu buniek.

Pri výrobe takejto masky na omladenie tváre musíte prísne dodržiavať recept. Potom bude vaša pokožka jemná, jemná a bude čo najefektívnejšia.

Recept na ryžovú masku na omladenie tváre je nasledovný: vezmite 200 gramov ryže a sedemkrát ju umyte, nalejte do hrnca, zalejte dvoma pohármi vody, prikryte a nechajte 10 hodín. Môžete to urobiť ráno, aby bolo všetko pripravené večer. Po uplynutí času sa na povrchu zŕn objaví film. Ak nie, urobili ste niečo zle. Potom uvarte ryžu, všetka voda by mala byť preč.

Pozor! Nemiešajte obsah nádoby!

Odstráňte vrchnú vrstvu ryže, obsahuje najužitočnejšie látky, z nej sa vyrába maska na omladenie tváre. Výslednú hmotu ochlaďte, zmiešajte s vaječným žĺtkom, bielkoviny nie sú potrebné. Pripravenú masku naneste na 20 minút, potom opláchnite studenou vodou.

Táto maska je vhodná pre ženy vo veku 45 rokov a staršie. Zvyšok ryže sa môže konzumovať.

Maska z naklíčenej pšenice

Túto masku na omladenie pokožky tváre je možné vykonať od veku 40 rokov. Je veľmi účinný a obsahuje veľké množstvo vitamínov. Pšeničné klíčky dodávajú pokožke zdravý a svieži vzhľad a zároveň obnovujú bunky. Ak vaša pokožka už začala podliehať miernym zmenám súvisiacim s vekom, pripravte si takúto masku. Nebudeš ľutovať.

Klíčky opláchneme vo vode, osušíme a pomelieme v mixéri. Potom zmiešajte s kyslou smotanou s vysokým obsahom tuku (ak je pokožka suchá), mliekom (ak je pokožka citlivá), kefírom (ak je pokožka mastná), jogurtom (ak je pokožka normálna). Mali by ste dostať hustú pastu, ktorá sa nanáša na tvár po dobu 25 minút, potom sa zmyje.

Kvasnicová vitamínová maska

Vezmite lyžicu droždia, zmiešajte s lyžicou mliečneho výrobku podľa typu pokožky (pozri recept na masku s naklíčenou pšenicou). Pridajte lyžičku medu a rovnaké množstvo ľanového oleja, dôkladne premiešajte. Zohrejte vodu, ale nepriveďte ju do varu. Nádobu so zmesou ponorte do hrnca s vodou, vypnite oheň. Počkajte, kým kvások vykysne. Hneď ako sa proces začne (objaví sa pena), masku je možné po ochladení aplikovať na tvár. Rozložte masku na omladenie tváre by mala byť silná vrstva a po 10 minútach opláchnite teplou vodou.

Droždie obsahuje vitamíny skupiny B, takže táto maska dokonale omladzuje, pomáha obnovovať bunky. Pomôže to zlepšiť vzhľad tváre. Presvedčte sa sami!

Želatínová maska na omladenie tváre

Poďme najprv pochopiť, čo je kolagén. Kolagén je proteín, ktorý prispieva k pružnosti pokožky. Keď to nestačí, tvár začína starnúť. Molekuly kolagénu v kozmetike sú spravidla príliš veľké, takže nedokážu preniknúť do hlbších vrstiev pokožky. Želatína je štiepený kolagén. A keďže sú častice rozdelené, môžu preniknúť oveľa hlbšie. Preto je želatína veľmi užitočná pre pokožku tváre.

Maska na omladenie pokožky tváre je vyrobená zo želatíny a medu. Budete potrebovať 25 gramov želatíny, jednu polievkovú lyžicu studenej vody, lyžičku medu, 60 gramov glycerínu. Nalejte želatínu vodou a nechajte pol hodiny. Potom pridajte med a glycerín. Výslednú zmes vložte do vodného kúpeľa, zohrejte, ale mierne. Všetko, môžete to naniesť na tvár pomocou vatového tampónu po dobu 20 minút. Na konci procedúry odstráňte výsledný film z tváre a utrite tonikom.

Škrobová maska na omladenie tváre

Obyčajný zemiakový škrob môže poskytnúť vašej pokožke pôsobivý omladzujúci účinok. Mnoho ľudí hovorí, že škrob dáva rovnaký výsledok ako injekcie botoxu. Samozrejme, je to značne prehnané, ale ako základ masky na omladenie tváre to naozaj funguje skvele. Ani tá najdrahšia kozmetika známych značiek nepomôže tak dobre ako škrob dostupný pre každého.

Zmiešajte lyžicu zemiakového škrobu s lyžicou kakaového prášku, pridajte trochu šípkového oleja, jogurt. Udržujte ho na tvári 20-30 minút.

Omladzujúca tekvicová pleťová maska

Tekvicová maska na omladenie tváre je užitočná na čistenie. Nasycuje vrchnú vrstvu pokožky vitamínmi, obohacuje ju o výživné a hydratačné zložky, vyhladzuje vrásky a rozjasňuje tvár. Koniec koncov, tekvica obsahuje veľa živín.

Suchá pokožka začína starnúť skoro, má zvýšenú citlivosť. Situáciu môžete napraviť pomocou tekvice. Najlepšou možnosťou je nepoužívať varenú tekvicu, ale naparovať ju alebo v rúre. V takom prípade v ňom zostane maximálne možné množstvo cenných látok. Ak sa napriek tomu rozhodnete tekvicu uvariť, použite malé množstvo vody.

Budete potrebovať:

  • 50 gramov tekvicovej buničiny;
  • 5 gramov medu;
  • 1 vaječný žĺtok;
  • 20 gramov smotany s obsahom tuku 20%.

Dužinu tekvice uvarte, roztlačte do stavu pyré. Med zohrejeme v mikrovlnke, zmiešame s tekvicovým pyré, žĺtkom a smotanou s vysokým obsahom tuku. Výslednú hmotu premiešajte a naneste na tvár po dobu 20 minút. Takáto maska na omladenie tváre sa môže vykonávať každé tri dni.

Malinová maska

Vezmite tri polievkové lyžice malín, roztlačte ich na konzistenciu pyré. V pyré pridajte lyžičku medu, rovnaké množstvo olivového oleja a žĺtka. Výslednú hmotu dobre premiešajte, naneste na tvár po dobu 20 minút, umyte si tvár.

Táto maska na omladenie tváre dodá pleti zdravý a zamatový vzhľad a zároveň odstráni drobné nedostatky.

Ďalšie recepty na masky na omladenie tváre

Hlinená maska na omladenie tváre

Biely íl je ideálny pre ženy s mastnou pokožkou, pretože vám umožňuje zbaviť sa nadmerného lesku. Ak potrebujete stabilizovať prácu mazových žliaz, potom je hlinená maska skvelou voľbou. Íl omladzuje pokožku, vyťahuje z tela voľné radikály a toxíny, vyhladzuje vrásky.

Na prípravu takejto masky potrebujete hlinu vo forme prášku. Zrieďte ho teplou vodou, naneste na tvár a krk po dobu piatich minút. Ak máte mastnú pleť, nechajte masku pôsobiť 15 minút. Potom ju zmyte vodou.

Proteínová maska pre mastnú pleť

Vyšľahajte vaječný bielok (prepeličie alebo kuracie) a naneste na tvár po dobu pol hodiny, potom umyte studenou minerálnou vodou. Potom môžete pokožku utrieť kockou ľadu. Ak chcete zvýšiť účinok takejto masky na omladenie tváre, použite odvar z bylín. Uvarte lipový kvet, harmanček alebo ľubovník bodkovaný a držte tvár nad parou 10 minút. Počas tejto doby sa póry otvoria, takže pri zmývaní proteínovej masky sa zmyjú aj odumreté bunky a všetky nečistoty.

Zmes žĺtka a reďkovky

Vezmite jeden kurací žĺtok, zmiešajte ho s jednou polievkovou lyžicou strúhanej reďkovky, medom a smotanou. Držte túto masku na omladenie tváre 15 minút, potom opláchnite vatovým tampónom namočeným v harmančekovej infúzii.

Maska zo žĺtka a ražnej múky

Zmiešajte jednu polievkovú lyžicu mlieka so žĺtkom, pridajte lyžicu ražnej múky, dôkladne premiešajte. Zmes by mala mať konzistenciu hustej kyslej smotany. Držte ho na tvári 15 minút. Na oplachovanie môžete okrem vody použiť aj slabý čaj.

jablková maska

Urobiť jablkovú masku na omladenie pokožky tváre je veľmi jednoduché: nastrúhajte jablko a pridajte hustú kyslú smotanu. Mala by to byť pasta. Naneste na tvár po dobu 10 minút, potom zmyte. Táto maska dodá pokožke zdravý lesk, hydratuje a osvieži ju.

Maska z rakytníka

Stačí vziať dve polievkové lyžice rakytníka, rozdrviť bobule, pridať lyžicu šťavy z uhoriek, pšeničnej múky a bielkovín. Zmes premiešajte a naneste rovnomerne na tvár po dobu 15 minút, potom masku opláchnite vodou. Táto maska na omladenie tváre je užitočná najmä pre problematickú a zapálenú pleť so sklonom k masteniu.

Tvarohová maska na tvár

Vezmite dve polievkové lyžice tvarohu (na obsahu tuku nezáleží), zmiešajte s jednou polievkovou lyžicou tekutého medu, surovým žĺtkom, lyžičkou citrónovej šťavy, trochou olivového oleja. Naneste na tvár po dobu 20 minút, potom opláchnite. Maska je vhodná najmä pre unavenú pleť.

Citrónová maska

Citrónová maska na omladenie tváre sa pripravuje z nasledujúcich zložiek:

  • Dva surové žĺtky;
  • lyžička citrónovej šťavy;
  • lyžička šťavy z aloe;
  • lyžička medu;
  • Lyžička olivového oleja.

Všetky vyššie uvedené zložky priveďte do homogénnej hmoty a naneste tenkú vrstvu na pokožku, ale nie na oblasť okolo očí. Keď pleťová maska zaschne, naneste ďalšiu vrstvu, potom ďalšiu. Počas omladzovacej procedúry sa nemusíte rozprávať, smiať a prejavovať emócie. To je naozaj dôležité, pretože maska by mala zaschnúť rovnomerne a nemala by sa krčiť. Po pol hodine hmotu najskôr umyte teplou vodou a potom ochlaďte. Tvár si môžete utrieť aj kockou ľadu. Táto maska vyhladzuje plytké vrásky, bieli, zmierňuje únavu, sťahuje póry.

Maska šťavy z aloe

Šťava z aloe je vhodná pre všetky typy pleti, najmä však pre suchú. Aloe vera je obľúbenou zložkou známych značiek, pretože je bohatá na vitamíny, aminokyseliny, minerály a ďalšie živiny. Aloe je veľmi užitočné na omladenie pokožky tváre, dokonale vyhladzuje plytké vrásky, vyrovnáva farbu a osviežuje vzhľad.

Ak chcete pripraviť masku na omladenie tváre, vezmite niekoľko listov aloe a vložte ich do chladničky na 14 dní. Po uplynutí tejto doby vytlačte šťavu z listov, nalejte do nej rovnaké množstvo olivového oleja ako šťavy z aloe. Pridajte trochu výživnej smotany a zmes zahrejte do hladka. Keď maska vychladne a mierne sa zahreje, naneste ju na tvár na 25 minút a potom ju umyte studenou vodou.

8 tipov od kozmetičky, vďaka ktorým maska na omladenie tváre naozaj prinesie výsledky

Nespoliehajte sa na okamžité pôsobivé výsledky. Ak si však masky na omladenie tváre pravidelne vyrábate doma, efekt bude badateľný. Pri oplachovaní a skladovaní masiek dodržiavajte nasledujúce odporúčania:

  • Pred začatím procedúry si musíte umyť a vyčistiť tvár.
  • Maska sa má aplikovať na čelo, líca a bradu.
  • Nedotýkajte sa pier a okolia očí.
  • Počas procedúry by ste nemali hovoriť.
  • Po maske sa neodporúča aplikovať dekoratívnu kozmetiku dve hodiny.
  • Domáce masky by mali byť vhodné pre konkrétny typ pleti.
  • Priebeh procedúr trvá 2-3 mesiace v rade (1-2 krát týždenne).
  • Maska zo zeleniny a ovocia by sa nemala skladovať v chladničke.
ako aplikovať zvlhčovače

Aké sú najúčinnejšie masky na omladenie tváre?

V kozmetickom salóne je jednou z najobľúbenejších procedúr starostlivosti o pleť tváre aplikácia masky. Niekto si kúpi hotové masky na omladenie tváre v obchode, niekto si ich pripraví doma sám. Napriek tomu majú salónne kompozície najvýraznejší účinok - stačí jedna návšteva a už si to všimnete. Špecialista kozmetického salónu pre vás vyberie možnosť, ktorá zodpovedá typu vašej pleti. Existujú produkty, ktoré vás zbavia prebytočnej mastnoty alebo suchosti, určené na výživu normálnej pleti, na boj proti akné, na odstránenie citlivosti, na rozjasnenie atď.

Formy masky na omladenie tváre sú veľmi odlišné:

  • Prášok zriedený do krémového stavu bezprostredne pred použitím;
  • Pastovité obsahujú vo svojom jadre hlinu, ako aj bahno s liečivými vlastnosťami;
  • Krémové sú najjemnejšie a najjemnejšie;
  • Gélové masky obsahujú vo svojom jadre alkohol, rovnako ako éterické oleje;
  • Kolagénové masky sa aplikujú na starnúcu pokožku, aby poskytli sťahujúci účinok;
  • Alginátové masky po aplikácii úplne vytvrdnú a získajú konzistenciu pevnej gumy;
  • Filmové masky sa odstraňujú po vytvrdnutí ako jeden list bez použitia umývania.

Z čoho sa vyrábajú masky, ktoré sa aplikujú zákazníkom v salónoch? Masky na omladenie tváre obsahujú morské riasy, rôzne druhy ílu, parafín, rastlinné oleje, placentu, živočíšny kolagén. Výsledkom môže byť:

  • Zvlhčenie nadmerne suchej pokožky;
  • Spevnenie ochabnutej a ochabnutej pokožky, ktorá jej dodáva tón;
  • Aktívna výživa a nasýtenie užitočnými látkami;
  • Odstránenie zápalu a odstránenie akné;
  • Odstránenie povrchového a hlbokého znečistenia;
  • Dať tón pleti;
  • Posilnenie krvných ciev;
  • Aktívne omladenie.

Približne dvakrát do mesiaca je potrebné navštíviť salón a naniesť masku na omladenie pokožky tváre. Ak je kozmetológ profesionál, vyberie produkt, ktorý zodpovedá vášmu typu pleti. Aplikácia masky je bezbolestná a celkom príjemná, relaxačná procedúra. Navyše v porovnaní s inými službami je lacná.

Na návštevu salónu sa musíte vopred pripraviť, aby ste dosiahli požadovaný výsledok a predišli nežiaducim následkom. Aby ste sa vyhli chybám, stačí dodržiavať niekoľko odporúčaní a pamätať si na dôležité nuansy. Zapamätajte si teda nasledovné:

  • Predtým, ako prídete do kozmetického salónu, prejditekompletné lekárske vyšetreniena zistenie existujúcich chorôb.
  • Keď sú výsledky vyšetrenia v ruke, choďte ku kozmetičke, aby zistila kontraindikácie.
  • Nezabudnite mu povedať, ak máte nejaké alergie alebo choroby, ktoré nie sú uvedené vo vašom lekárskom potvrdení.
  • Vyžiadajte si certifikát od salónu aj od špecialistu, ktorý bude zákrok vykonávať.
  • Pozrite si video o tom, ako sa tento postup vykonáva.
  • Ak sa vyskytnú nejaké pochybnosti a otázky, nenechávajte ich na neskôr, ale ihneď ich vyriešte.
  • Ak počas procedúry pocítite nepohodlie, okamžite to oznámte špecialistovi.
  • Ak začervenanie a opuch po procedúre pretrvávajú dlhšie ako dva dni, musíte kontaktovať salón.

Leto je najhorším obdobím salónnych procedúr, pretože poškodená pokožka by nemala byť vystavená ultrafialovému žiareniu. Na jeseň, v zime, na neslnečnej jari si môžete pokojne dohodnúť stretnutie s odborníkom. Pamätajte:salónne procedúry pre tvár v lete nemožno urobiť.

Aká je najlepšia maska na omladenie tváre v kozmetickom salóne

Bohužiaľ, starnutie pokožky je nevyhnutné a nedá sa zvrátiť. Navyše to stále nie je dobre pochopené. Neverte reklame, ktorá tvrdí, že existuje úžasný krém, ktorý dokáže za pár dní vyhladiť všetky vrásky, urobiť pleť zamatovou atď. Dôležitou úlohou profesionálnej kozmetológie je prevencia starnutia, ktorá zachová mladistvosť pokožky tváre po mnoho rokov bez toho, aby sa uchýlila k plastickej chirurgii. Jedným z prostriedkov na to sú masky na omladenie pokožky tváre.

Najúčinnejšie sú kolagénové a placentárne-kolagénové masky. S pribúdajúcim vekom koža na tvári ochabuje v dôsledku zníženia syntézy kolagénu. Je to bielkovinová látka živočíšneho pôvodu, ktorá tvorí kostru pod epidermou, podporuje jej elasticitu a tonus.

Odkiaľ pochádza kolagén? Z kože zvierat a rýb. Spracováva sa špeciálnym spôsobom, vďaka čomu získava špeciálne vlastnosti vrátane antioxidantov. Práve to umožňuje molekulám kolagénu preniknúť do hlbších vrstiev pokožky, čím vyhladzuje vrásky a záhyby. Morský kolagén je podobný ľudskému, no majte na pamäti, že môže ísť o alergén.

Kolagén je tiež rastlinný, získava sa z pšeničných bielkovín. Podporuje tvorbu vlastného kolagénu a je dokonale absorbovaný pokožkou.

Keď absolvujete kurz masiek proti starnutiu, ovál tváre bude jasnejší a pokožka bude svieža a jemná. Kolagén prispieva k tvorbe povrchovej ochrannej vrstvy, ktorá zadržiava vlhkosť. Okrem iného takéto masky zvyšujú syntézu fibroblastov, majú zvlhčujúci a regeneračný účinok. Výhodou masiek je, že sú vhodné pre ľudí v akomkoľvek veku, po mezoterapii, s citlivou pokožkou a po chemickom peelingu.

Ak sa chystáte „vyraziť" alebo navštíviť nejakú významnú udalosť a v tomto smere potrebujete súrne „napraviť tvár", špeciálne masky „instantnej krásy" sú ako stvorené. Aplikujú sa na tvár a krk po dobu pol hodiny.

Jedným typom takejto kolagénovej masky je kolagénová vrstva, ktorá pozostáva z tenkého vláknitého základu obsahujúceho vysoké percento kolagénu rastlinného alebo živočíšneho pôvodu a je impregnovaná vodným roztokom.

K maskám na omladenie tváre patria aj výživné masky s biologicky aktívnymi látkami. Obsahujú výťažky z placenty (hovädzí a ľudský), plodovú vodu (plodový mechúr hovädzieho dobytka), včelie produkty, kolagenázu (z krabej pečene), semeno hovädzieho dobytka.

Aký je postup pri aplikácii masky na omladenie tváre

Aplikácia omladzovacej masky na tvár by mala byť vykonaná v pokojnom prostredí. Kozmetička by mala mať teplé ruky, klientka by mala komunikovať pomaly. Kozmetická maska je celý rituál, nielen procedúra starostlivosti o pokožku tváre.

Klient by sa mal uvoľniť, cítiť sa oddýchnutý od každodenného napätia a stresu. Ak sa tak nestane, potom nepočítajte s požadovaným efektom.

Dôverujte svojej tvári iba profesionálnym majstrom, pretože je veľmi dôležité vybrať správne zloženie masky na omladenie tváre a určiť stav pokožky.

Špecialista určite skontroluje, či nie ste alergický na niektorú zo zložiek, ktoré tvoria masku na omladenie tváre. Je to jednoduché: malé množstvo produktu sa nanesie na povrch extenzora predlaktia. Ak sa po 10 minútach objaví pocit pálenia, začervenanie, svrbenie, maska by sa nemala aplikovať na tvár.

Okrem kontroly alergií sa majster musí opýtať, či pacient netrpí klaustrofóbiou. Ak áno, nemali by ste si vyberať masky, ktoré vytvrdzujú a stláčajú mäkké tkanivá tváre. To môže spôsobiť pocit uzavretého priestoru, v dôsledku čoho klient začne panikáriť a postup nebude mať žiadny účinok. Tieto masky zahŕňajú parafín, lifting a alginát.

Nemôžete okamžite použiť masku na omladenie tváre. Pleť sa predbežne očistí horúcim obkladom alebo vaporizáciou, teda prúdom pary zmiešanej s ozónom. Obe metódy umožňujú otvoriť póry. Para zabíja aj mikroorganizmy.

Hydratácia pokožky by nemala byť vždy, ale iba ak je to predpísané v návode na použitie masky. Nie všetky lieky je možné aplikovať na očné viečka a oblasť nad hornou perou. Ak je aj napriek tomu zloženie masky na omladenie tváre pre takéto partie vhodné, potom sa na očné okolie umiestnia špeciálne tampóny navlhčené pleťovou vodou alebo harmančekovým odvarom. Potom zloženie určite nepadne do očí. Je tiež neprijateľné udrieť masku do nosa.

Maska sa nanáša zdola nahor pozdĺž masážnych línií: od brady k ušným lalôčikom, od kútikov pier do stredu ušnice, od nosa k spánkom, potom od stredu čela aj po ušné lalôčiky. chrámov. Obrázok ukazuje tieto smery:

masážne línie tváre

Na nanesenie masky na omladenie pokožky tváre sú potrebné rôzne nástroje: špachtle, špeciálne štetce, ktoré sa podobajú štetcom na make-up, ale sú tvrdšie, plochejšie a širšie. V zriedkavých prípadoch špecialista aplikuje masku rukami. V každom prípade je potrebná sterilná špachtľa: používa sa na odloženie požadovaného množstva hotovej kompozície z nádoby. V niektorých kozmetických salónoch sa zložky masky zmiešajú tesne pred aplikáciou, v takom prípade kozmetička vopred určí ich požadovaný objem. Nádoby, špachtle, špongie na oplachovanie sa najlepšie používajú jednorazové.

Maska sa nanáša v dostatočne hrubej vrstve po dobu 10-40 minút v súlade s anotáciou. Klient by v tomto čase nemal rozprávať ani sa smiať.

Pri zmývaní masky nie je potrebné pokožku naťahovať. Mali by ste použiť vatové tampóny alebo špongie namočené v studenej vode, ak je pokožka mastná, a teplé, ak je suchá. Gély a peny na umývanie sa neodporúčajú. Ak maska na omladenie tváre po určitom čase po aplikácii vyschne, namočí sa vodou a potom sa jemne zmyje bez poškodenia pokožky.

Majte na pamäti, že kozmetika sa môže aplikovať iba dve hodiny po procedúre, najlepšie po 3-4. Používajte iba ľahký zvlhčovač.

A predsa, aký je výsledok aplikácie masky na omladenie pokožky tváre?

  • Úľava pokožky tváre od stresujúcich vplyvov prostredia;
  • Obohatenie pokožky vlhkosťou;
  • Zlepšenie krvného obehu a lymfatickej drenáže;
  • Zlepšenie vzhľadu: stiahnutý ovál tváre, ktorý dodáva pokožke sviežosť a zamat, redukuje póry;
  • Nasýtenie pokožky živinami;
  • Regulácia sekrécie mazových žliaz;
  • Odstránenie podráždenia a zápalu;
  • Zlepšená nálada a sebavedomie.